Jump to content
Tandel

Help to Russian Community

Whether to deprive the affiliate program?  

18 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. Whether to deprive the affiliate program?

• Yes
      16
    • No
      2

Recommended Posts

Шо це та ке .. Есть пару банов за стрим снайп они все с пруфами .. Да есть такое что у него много кто стрим снайпит   .. без причин банов не даем . Разве он что-то пиздец плохое делает!? (Раньше было он трешал игру - это знают)

1 minute ago, Egoist said:

Шо це та ке .. Есть пару банов за стрим снайп они все с пруфами .. Да есть такое что у него много кто стрим снайпит   .. без причин банов не даем . Разве он что-то пиздец плохое делает!? (Раньше было он трешал игру - это знают)

Я вообще нитрально,но знаю что он уже с ума сошел со стримснайперами,к ним челик в клан пришел,а он его начал подозревать сразу же,что либо он хочет его в спину убить,либо инфу сливать и.т.д хотя тип вообще первый раз в жизни к ним в диск зашел,он готов банить все подряд если его убивают,понятно же что если бы он мог забанить,перебанил бы пол игры

• Thanks 3

5 minutes ago, Egoist said:

У него все стримснайперы  или читеры.+ еще постоянно всех оскорбляет. зайди на стрим ,послушай сам

Я В ШОКЕ МЕНЯ ПОЛОВИНА ИГРОКОВ СТРИМСНАЙПЕРИТ АДМИНЫ ЭТОГО НЕ ЗАМЕЧАЮТ ИМ ПРОЩЕ МЕНЯ В ЭТОМ ОБЪВЕНИТЬ ЧЕМ КОГОТО ЗАБАНИТЬ ЕСЛИ БЫ НА КОГОТО ИЗ ИНОСТРАНЦЕВ ОКАЗЫВАЛОСЬ ТАКОЕ ДАВЛЕНИЕ КАК НА МЕНЯ КОГДА СТОЛЬКО ЛЮДЕЙ ПЫТАЕТЬСЯ МЕНЯ УБИТЬ ОНИ БЫСТРО ОТРЕОГИРОВАЛИ БЫ А ТАК КАК ЭТО Я МОЖНО И ПРОИГНОРИРОВАТЬ ЕСЛИ МНЕ КТО ТО И ПОМОГАЛ ИЗ АДМИНИСТРАЦИИ ТАК ЭТО ЕГОИСТ НО ЭТОГО НЕ ХВАТАЛО ЛЮДИ ВСЕРАВНО БЕГАЮТ ЗА МНОЙ ДАЖЕ КОГДА Я СЕЙЧАС ЭТО ПИШУ ГРУППА ЛЮДЕЙ ЗАШЛА КАМНЕ НА КАРТУ И УБЕВАЮТ МОЙ КЛАН А У МЕНЯ МНОГО НОВЕНЬКИХ ИМ СЛОЖНО ИГРАТЬ И ОПЯТЬ ПОЛНЫЙ ИГНОР ПОЭТОМУ Я ТАК И РЕАГИРУЮ В ЭТОМ ВСЯ ПРОБЛЕМА ВАС КОГОНИБУДЬ ПОСТАВИТЬ НА МОЁ МЕСТО ВЫ И МИНУТЫ БЫ НЕ ПРОДЕРЖАЛИСЬ НА СЕРВЕРЕ ВЫ ОБ ЭТОМ ЛУЧШЕ ПОДУМАЙТЕ А НЕ О ТОМ ЧТО Я ТАКСИЧНЫЙ ЕСЛИБ АДМИНИСТРАЦИЯ МНЕ ПОМОГЛА БЫ С НИМИ РАЗОБРАТЬСЯ ТО И Я В ОТВЕТ ВСЁ ДЕЛАЛ БЫ ДЛЯ ИГРЫ А КОГДА Я ВИЖУ ЧТО ПОМОЩИ НЕТ Я РЕАГИРУЮ КАК МОГУ ЧТО БЫ ПРИВЛЕЧЪ К ЭТОМУ ВНИМАНИЕ НЕ ОДИН СТРИМЕР НЕ СДЕЛАЛ СТОКА ДЛЯ ИГРЫ СКОЛЬКО ДЕЛАЛ Я ДЕЛАЙТЕ ЧТО ХОТИТЕ 

• Haha 1

МОЙ СОВЕТ АДМИНИСТРАТОРАМ ИГРЫ ПРЕЖДЕ ЧЕМ МЕНЯ В ЧЁМ ТО ОБВИНЯТЬ  ВЫ ХОТЬ ОДИН РАЗ  ЗАШЛИ БЫ КАМНЕ НА ПОТОК И СВОИМИ ГЛАЗАМИ ВСЁ УВИДЕЛИ БЫ НО ВЫ ЭТОГО НЕ СДЕЛАЛИ НЕ РАЗУ 

19 minutes ago, Egoist said:

Не о том что он банит просто так, а о том что треш толкает, даже о той ситуации с Климом

• Thanks 1

Just now, toptop said:

МОЙ СОВЕТ АДМИНИСТРАТОРАМ ИГРЫ ПРЕЖДЕ ЧЕМ МЕНЯ В ЧЁМ ТО ОБВИНЯТЬ  ВЫ ХОТЬ ОДИН РАЗ  ЗАШЛИ БЫ КАМНЕ НА ПОТОК И СВОИМИ ГЛАЗАМИ ВСЁ УВИДЕЛИ БЫ НО ВЫ ЭТОГО НЕ СДЕЛАЛИ НЕ РАЗУ 

Люди пишут то что видят своми глазами.Всех не обманешь

he is always trashtalking, calls everyone cheaters & streamsnipers without reason, but actually he is useless streamer and 95% of his viewers are thailand ppl who just farming boxes.
his self-conceit are so big and he is just a tumor of twitch and game

полностью согласен с Tandel и даже не удивлюсь если он админов унижает в своих стримах

Надеюсь, хотя бы в этот раз мнение большинства окажется весомее мнения Рыгоиста, и easy_braindead понесет заслуженное наказание

Edited by AlmostNotHikka
  • Thanks 4

10 minutes ago, AlmostNotHikka said:

Надеюсь, хотя бы в этот раз мнение большинства окажется весомее мнения Рыгоиста, и easy_braindead понесет заслуженное наказание

+

(RU)
Добрый вечер господа как и RU комньюнити  так и EU , отношение данного стримера к игрокам а особенно к RU комньюнити доходит до плинтуса.
Он оскорбляет игроков на твиче, как и RU так и EU , постоянно жалуется на игру называет её плохой и не играбельной это вы можете увидеть сами , уважаемая администрация на его твиче.
А это говорит человек с привелегией , говорит о игре и о проекте так же негативно, возникает вопрос?
Зачем ему тогда партнерка?
Даже если отпустить его не уважение к другим игрокам,он так же говорит о проекте негативно и тем самым унижает его и отпугивает других игроков так же от игры , вы посмотрите сами он постоянно жалуется и плачет на игровой режим а его смотрят другие люди и делают выводы о проекте в худшую сторону.
Если ты стример да и ещё партнер игры , то ты не должен себя так вести , как бы тебе плохо не было, зачем ты тогда стримишь и опускаешь людей и проект.
Прошу принять меры и убрать у данного персонажа партнерку и принять меры в его адрес, почему все страдают из за него, а он сидит и продолжает унижать и опускать проект!
(EU)
Good evening gentlemen as RU komnyuniti and EU , the ratio of the streamer to the players and especially to RU komnyuniti comes to the skirting Board.
He insults players on twitch, and RU and EU are constantly complaining about the game calls it bad and not playable you can see for yourself , dear administration on his twitch.
And this is said by a person with a privilege , talking about the game and the project as negatively, the question arises?
Why would he then program?
Even if you let him not respect for other players,he also talks about the project negatively and thus humiliates him and scares other players as well from the game , you see for yourself, he constantly complains and cries at the game mode and it is watched by other people and draw conclusions about the project for the worse.
If you're a streamer and another partner game , then you don't need to behave like this , how would you was not bad, then why do you stream and lowered people and the project.
Please take action and remove this character and the unwillingness to take action in his address, why everyone is suffering because of him, and he sits and continues to humiliate and lower the project!

• Thanks 1

lol what is this? I dont know Shoroh or his stream but if this superficial little cry baby move here actually works, I loose the last bit of faith.

a) Usually people have some sort of evidence of proove. This is just an avalanche of claims 

b) If I can assign your names properly, this is basically RWL7 having an issue with one particular guy.  just because you are many, you should not automatically be right. Maybe bringing more people in is how you win ingame, but this is not Colorado Airport

c) A poll? really? This itself is so ridiculous, I dont need to debunk your bs here. I will point at the DEVs though. This is where you "poll for everything" policy has lead to

d) This one is personal. RWL7 really? You are the most toxic and unfun to play against bunch out there. Hell I enjoy Thais more that playing you. Why? Because you are the biggest trash talkers with the most unworldly claims I have ever seen. One time I got insulted because I did not face you head first in a 1v5 (and btw. this is you classic approach

e) He said the game is bad? Quick go tell the Devs! Thats the most childish attempt to get somebody banned that I have seen in a while.

I dont support hate speech and I dont want to have it in my game. But this whole thread to me looks like a hypocritical pice of dog poop.

Meet you on the battlefield and so on <3

Lauchi

P.S. freddy is bae

edit:

3 minutes ago, klim19943 said:

komnyuniti

OMEGALUL

Edited by Lauchboy
  • Thanks 2
  • Haha 1
  • Thinking 1

The thing here is, everyone can have his personal opinions about the game and there is nothing wrong on that. The other part with being disrespectful against the viewer and "toxic" on stream is a thing what has to get reported to twitch.

Everyone is getting mad if he gets killed, that is normal in the gaming section.

Offtopic:

In case you guys have something personal against the other player, then it's the right way to try everything to get that guy punished. Just move on, don't watch a stream which you don't enjoy.

• Confused 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...